Po Fabianijevih poteh v Štanjelu

V Štanjelu sta se sestali komisiji in izbrali najboljše izdelke, ki so prispeli na natečaj bienala Po Fabianijevih poteh. Bienale otroškega prostorskega oblikovanja poteka sedmič, bienale geografski prospekt pa četrtič. Bienale organizirajo osnovni šoli Komen in Dutovlje, Društvo likovnih pedagogov Primorja in Društvo učiteljev geografije Slovenije, ki je vskočilo, ker se je Zavod Republike Slovenije za šolstvo sodelovanje odpovedal.

Komisiji sta podelili priznanja:

7. BIENALE OTROŠKEGA PROSTORSKEGA OBLIKOVANJA – ŠTANJEL 2016

Zlata kolekcija:

  • OŠ Puconci, likovna pedagoginja: Monika Prelog
  • OŠ Grm Novo mesto, likovni pedagog: Uroš Strugar
  • OŠ Prestranek, likovna pedagoginja: Urška Tušar

Srebrna kolekcija:

  • OŠ Lucija, likovna pedagoginja: Mojca Lenardič
  • OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, likovna pedagoginja: Nataša Rupnik
  • OŠ Podbočje, likovna pedagoginja: Damjana Stopar Štrovs
  • OŠ Dragomirja Benčiča – Brkina Hrpelje, likovna pedagoginja: Vesna Marion

Zlata priznanja:

  • Snežana Vlatković, OŠ Nikola Vukićević, Sombor, Srbija, likovna pedagoginja: Renata Cvetkov
  • Jennifer Zagorc, OŠ Frana Erjavca Nova Gorica, likovna pedagoginja: Gordana Štucin
  • Dea Razpet, OŠ Cerkno, mentorica: Ana Koren

Srebrna priznanja:

  • Sava Ranđelović, OŠ Branko Radičević, Negotin, Srbija, likovni pedagog: Ljubiša Blagojević
  • Blaž Mežnar, OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj, likovna pedagoginja: Mija Žagar
  • Jan Rener in Tilen Horvat, OŠ Draga Bajca Vipava, likovna pedagoginja: Mojca Benčina

 

4. BIENALE GEOGRAFSKI PROSPEKT MOJEGA KRAJA

Zlata kolekcija:

  • OŠ Šempas, mentorica: Patricija Pregrad

Zlata priznanja:

  • Taja Pavlin, OŠ Šempas, mentorica: Patricija Pregrad
  • Nik Škarabot, OŠ Šempas, mentorica: Patricija Pregrad
  • Nina Pelicon in Jaka Mladovan, OŠ Šempas, mentorica: Patricija Pregrad

Srebrni priznanji:

  • Maša Korečič, OŠ Šturje Ajdovščina, mentor: Martin Štinjek
  • Nike Klun in Žiga Klun, OŠ Majde Vrhovnik Ljubljana, mentorja: Nina Farič in Andrej Pohleven

Bronasti priznanji:

  • Katarina Babič, OŠ Naklo, mentorica: Daša Ganna Mahmoud
  • Jakob Čehovin, OŠ Branik, mentor: Jernej Krečič

Svečana podelitev priznanj bo 15. oktobra 2016 v Štanjelu.

>>>Spomin na bienale 2014

 Ocenjevanje izdelkov prostorskega oblikovanja Ocenjevanje prostorskih izdelkov

 Ocenjevanje prospekta mojega kraja Ocenjevanje geografskih prospektov

About Igor

učitelj; geograf in sociolog; vesel, če se z menoj ne strinjate in to poveste