Jeziki se predstavijo – tudi ob pomoči sodobnih tehnologij

Na OŠ Ljubečna je v torek, 17. aprila 2012, že tretje leto zapored potekala prireditev Jeziki se predstavijo.

Skozi igre, pesmi in ples so učenci predstavili pisan šopek jezikov, s katerimi se na naši šoli srečujemo. Slovenščina in angleščina sta učencem zelo blizu, ker enega preprosto potrebujejo za vsakodnevno komunikacijo, drugega pa so se bolj ali manj prisiljeni učiti od 4. razreda dalje. Nemščina in francoščina se ponujata kot izbirni predmet, francoščina tudi kot fakultativni. In vendar so na naši šoli iz takšnih in drugačnih razlogov prisotni še drugi jeziki. Med učenci imamo tudi takšne s bosanskimi, albanskimi in srbskimi koreninami. Španščina nas spremlja predvsem v ‘mehiških limonadah’, ki so za marsikoga nujno popoldansko opravilo. Lahko so celo pomembnejše od domače naloge. In nenazadnje našim učencem niso tuji niti bolj eksotični jeziki, kot npr. japonščina.

Pri pripravi prireditve so učenci uporabljali IKT tehnologijo. Določene glasbene prispevke so urejali v Audacity, pripravili so multimedijsko predstavitev za samo prireditev in prireditev tudi posneli s kamero. Mentorice (Nataša, Darja, Petra, Simona, Katja, Marija, Vlasta in Bernarda) smo ponosne na kreativnost in ustvarjalnost svojih učencev.