AKTIVNO (SO)DELOVANJE ŠOLSKE SKUPNOSTI NA OŠ GORNJI PETROVCI

KLJUČNE BESEDE
šolska skupnost, otroški parlament, šola, šolski sistem, aktivnosti
Na podlagi Pravilnika o pravicah in dolžnostih učencev v osnovni šoli se za uveljavljanje svojih pravic in interesov oddelčne skupnosti učenci preko svojih predstavnikov povezujejo v šolsko skupnost. V osnovni šoli se učenci organizirajo v oddelčne skupnosti. Na Osnovni šoli Gornji Petrovci spodbujamo aktivnosti v okviru šolske skupnosti, zato smo v šolskem letu 2018/19 organizirali naravoslovni dan, kjer smo dali poudarek temi otroškega parlamenta »Šola in šolski sistem«. Šolska skupnost opravlja veliko pomembnih nalog, med katerimi je bila v šolskem letu 2018/19 prednostna tudi sodelovanje in načrtovanje pri pripravi prireditev. Učenci so v okviru šolske skupnosti aktivno sodelovali pri večini šolskih in občinskih prireditev, kjer so se predstavili z odrskimi igrami, ki so jih ustvarili s pomočjo mentorice Barbare Čeh, med drugim tudi na spominski uri ob posvečeni 100. obletnici priključitve Prekmurja k matični državi.
Učenci so v prostih urah bili dramsko ustvarjalni in napisali igre in pripravili sceno ob pomoči in spodbudi mentorice Barbare Čeh. Učenci so se z igro predstavili na sprejemu prvošolčkov v šolsko skupnost. Na dobrodelni prireditvi šole so se učenci v okviru šolske skupnosti predstavili z odrsko igro »Božič«. Ob 100. obletnici priključitve Prekmurja k matični državi so učenci z mentorico pripravili igro v prekmurskem jeziku, v kateri so preko vsebine ponazorili potek dogodkov in prikazali pomembne osebnosti v tistem času.
Ob koncu šolskega leta so učenci v okviru šolske skupnosti na zaključni prireditvi zaigrali v igri, v kateri so ponazorili aktivnosti in projekte, ki so potekali preko celega šolskega leta.
Avtor: Barbara Čeh



