SketchUp3D risanje klopce
Učenci samostojno modelirajo predmet.
Cilji
Učenec zna:
- zagnati računalnik in ustrezno programsko orodje
- uporabljati ukaze, potrebne za delo z računalnikom in ustreznim programom
- shraniti risbo v določeno mapo
Učenec:
- uri koordinacijo oko – roka
- razvija orientacijo na tipkovnici in zaslonu
- zaveda se, da lahko računalnik krmili naprave (tiskalnik, rezalnik stiropora…)
Učna sredstva
Učila
računalniški program Google Sketchup, učni listi – navodila za modeliranje predmeta
Učni pripomočki
projekcijsko platno, računalnik s programom Google SketchUp, LCD projektor
Didaktične etape učnega procesa
1. UVAJANJE.
2. USVAJANJE.
3. URJENJE ALI VADENJE.
Medpredmetne povezave
Likovna vzgoja (perspektive risanja), matematika (geometrijska telesa).
Novi pojmi
Izometrična projekcija (projekcija, pri kateri na 2D list narišemo 3D pogled predmeta), Google Sketchup (program za 3D modeliranje).
Literatura
URL: http://ucilnica.fnm.uni-mb.si/course/view.php?id=85
Potek učne ure
1. UVOD
Ponovimo osnovne ukaze za delo s programom Google Sketchup.
2. SKUPNO PREGLEDOVANJE ZASTAVLJENE NALOGE
Skupaj z učenci pregledamo nalogo, ki jo je potrebno opraviti. Pogovorimo se o različnih možnostih modeliranja, demonstriram jim način risanja stranice.
3. SAMOSTOJNO MODELIRANJE PREDMETA
Učenci samostojno modelirajo predmet, ki ga bodo izdelovali v fazi izvedbe projekta. Pomagam posameznim učencem, kadar nastopijo težave pri modeliranju.
4. REFLEKSIJA NA OPRAVLJENO DELO
Refleksija na opravljeno delo je slika 3D modela, ki ga vsakega posamezen učenec natisne na list.
Povezava na: Opis programa